Historie Hudby pro radost z.s.

1. dubna 2009  "padlo" rozhodnutí a stali jsme se licenčním partnerem Hudební školy YAMAHA pro ČR a SR, jejíž koncept k nám pronikl přes Německo až z dalekého Japonska. (naše začátky se pojí s původním názvem Hudební škola YAMAHA Evy Klesové)

V září 2009 jsme v Kralupech nad Vltavou otevřeli první pobočku s nabídkou předškolních oborů pro děti od 4 měsíců do 4 let (Robátka, První krůčky k hudbě).

Během následujících let přibyly další pobočky, jako třeba Mělník a Česká Lípa a pak spousta dalších ve třech krajích. 

V roce 2012 YAMAHA pro žáky připravila nové výukové materiály a v roce 2013 jsme prošli fúzí s Hudbou pro radost, z.s., jejíž pobočky jsem převzali. Díky této fúzi mohli začít rozšiřovat portfolio nabízených kurzů. K předškolním oborům jsme postupně přidávali i obory pro starší děti a následně i kurzy instrumentální (flétna, klávesy) a populární zpěv. 

Dnes provozujeme 14 poboček v Ústeckém a Středočeském kraji a Praze. Ve městech Kadaň, Klášterec nad Ohří, Kralupy nad Vltavou, Mělník, Neratovice, Praha 6, 8, 15, Hloubětín, Roudnice nad Labem a Roztoky.

V dnešní době navštěvuje YAMAHA hudební programy po celém světě téměř 600 000 žáků, které na více než 6 000 pobočkách vyučuje přes 20 000 učitelů.

 

Historie Hudební školy YAMAHA v ČR a SR

Hned po změně společenských podmínek v listopadu 1989 začaly do České republiky proudit, spolu s dalším zbožím spotřební elektroniky v nebývalé míře i elektronické hudební nástroje. Především keyboard, dříve známý jen malé skupině odborníků, se stával stále populárnějším a vzhledem ke své ceně vskutku lidovým hudebním nástrojem. Elektronické hudební nástroje byly oblíbené zvláště mezi mladými lidmi, především pro své široké možnosti hudebního využití.

Je proto pochopitelné, že se Hudební školství YAMAHA, které vstoupilo do České republiky v roce 1994, se setkalo s širokou odezvou veřejnosti. Později se výrazně rozšířilo jak spektrum nabídky o další nástroje, tak i věkové kategorie.

V roce 1996 byla zahájena výuka hry na kytary a zobcové flétny a velkému zájmu veřejnosti se těší i programy pro předškolní děti První krůčky k hudbě a Rytmické krůčky. Od roku 2000 nabízí Hudební školy YAMAHA programy Popular Music School - výuku na elektrickou kytaru, basovou kytaru a populární zpěv.

Nejnovějším programem Hudební školy YAMAHA je program Music Parade, který nabízíme od 09/2019 a je určen pro děti ve věku 4-6 let. 

V roce 2019 oslavila Hudební škola YAMAHA 25 let v ČR a SR a navštívilo jí 10 000 žáků na 200 pobočkách.

 

Hudební školy YAMAHA ve světě

Hudební školy YAMAHA působí po celém světě a patří se svými 700.000 žáky a 20.000 učiteli k největším organizacím svého druhu. Vznikly v Japonsku v roce 1954, od roku 1967 fungují v Německu a od roku 1994 působí v České a Slovenské republice.

V Japonsku v padesátých letech minulého stolení neexistovala žádná instituce podobná našim "ZUŠkám", a tak firma YAMAHA v souladu se svým posláním zformovala v roce 1954 program, z jehož základů vznikl koncept "Yamaha Music School". Tento koncept známý u nás pod názvem "Hudební škola YAMAHA" se v následujících letech za podpory japonského ministerstva kultury a "Nadace Yamaha Music Foundation" podařilo zavést v Japonsku a následně se stal oblíbený a vyhledávaný téměř po celém světě.

Velikou výhodou je neustálý dynamický rozvoj, který společnost YAMAHA, jako proslulý výrobce hudebních nástrojů, garantuje. Spolupracuje s předními hudebníky, pedagogy, psychology a dalšími odborníky, kteří se podílí na vylepšování konceptu a jeho přizpůsobování novým vědeckým poznatkům.

Hlavní heslo: "Není nehudebních lidí. Jsou jen nerozvinuté talenty." naznačuje, že se nejedná jen o aktivitu pro bytosti múzami obdařené :-), ale naopak jsou Hudební školy YAMAHA určeny všem, kteří aktivní provozování hudby a skupinového muzicírování považují za neoddělitelnou součást života člověka.

Potřebujete poradit?

Nechce se Vám pročítat tuny informací a hledat co je pro Vás vhodné?

Nechte nám telefon a my Vám zavoláme.

Nebo nám zavolejte na telefonní číslo: +420 602 863 506

Chráněno službou reCAPTCHA a Google
Ochrana soukromí - Smluvní podmínky