Zakladatelka

Eva Klesová - ředitelka

Klesová

Můj původní obor byl obchod, ale vzdělávání mě odjakživa bavilo.

Miluji novinky, informace a knížky.

Po narození syna jsem přemýšlela o tom, co dobrého mohu udělat pro přirozený rozvoj jeho schopností a vlastně i jeho budoucí život ... a objevila jsem Hudební školu YAMAHA.

Kurzy jsme začali navštěvovat, když mu byl zhruba rok a natolik nás oslovily, že jsem se nakonec rozhodla v oboru pracovat a umožnit tak i dalším maminkám a jejich dětem v oblastech, kde Hudební škola YAMAHA zatím nefungovala, jejich navštěvování.

Celý můj profesní život mě bavilo vzdělávání dospělých, tak proč nezačít od začátku a nejít do pedagogiky…

Po zhruba 1/2 roce nekonečného hledání, zařizování a schůzek, které můj syn většinou absolvoval se mnou, jsme se konečně v září 2009 dočkali prvního zahájení kurzů Hudební školy YAMAHA v Kralupech nad Vltavou, České Lípě a na Mělníku pod mým vedením.

V současné době provozujeme 15 poboček v Ústeckém, Středočeském kraji a Praze.

Mezi tím jsem si v Kralupech nad Vltavou otevřela centrálu 😉 – Vzdělávací centrum od A do Z, později nazvané AZetko. To je dnes součástí Centra D8 o.p.s., kde nabízíme nekonečné množství aktivit pro všechny generace.

Protože jsem měla pocit, že se chci posunout zase o něco dál, začala jsem v minulém roce studovat aplikovanou psychologii. Můj příběh tak pokračuje dál…

Spolu s týmem lektorek děláme vše pro to, aby se Vám i Vašim dětem na našich hodinách opravdu líbilo. A jak dalece se nám to daří?

Navštivte nás a uvidíte sami...

 

Eva Klesová

Tel.: 602 863 506

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat, odpovím Vám a ráda si poslechnu i Vaše připomínky.

Mám velké štěstí, dělám práci, která mě baví 🙂

 

Náš tým

Alžběta Čadilová - Praha 17 - Řepy, KC Průhon

Čadilová

Lektorka předškolních oborů

Zájem o hudbu a práce s dětmi mě provází celý život. V dětství jsem navštěvovala základní uměleckou školu, kde jsem rozvíjela hlavně své pěvecké schopnosti. Později jsem vystudovala psychologii na Pedagogické fakultě a již v době studií jsem pracovala jako lektorka v Hudební škole Yamaha. Nyní jsem především maminkou dvou dětí a s nově nabytými rodičovskými zkušenostmi jsem se k vedení kurzů opět ráda vrátila. 

 

 

 

Andrea Hamáková - Kadaň - Radka z.s., Klášterec nad Ohří - ZUŠ

Hamáková

Lektorka předškolních oborů

O Hudební škole YAMAHA jsem se poprvé dozvěděla, když mi bylo dvanáct - byl to pořad v televizi, kde japonské děti navštěvující tuto školu dokázaly svými improvizacemi zaujmout plný sál. Oslovilo mě to hlavně proto, že jsem v té době sama "bojovala" s hrou na piano v ZUŠ a strašně se mi líbilo, jak byl během pořadu kladen důraz na kreativitu, souhru a radost ze hry. Tehdy jsem ještě netušila, že se mi narodí neposedný syn, kterého neudrží v klidu nic kromě písniček a básniček. Díky němu jsem byla "donucena" každý den zpívat a hrát na kytaru, aby vůbec na chvíli usnul :-) A když před několika lety přišla nabídka vést předškolní kurzy Hudební školy YAMAHA, nedalo se tomu zkrátka odolat :-))) Malé děti a hudba byly odjakživa můj veliký zájem. A udělala jsem dobře, tato práce mě opravdu naplňuje a vidím v ní smysl :-)

 

 

Barbora Holá - Roztoky, ZŠ

Holá

Lektorka předškolních oborů

Od dětství se aktivně věnuji hudbě - hře na klavír a zpěvu. Po gymnáziu jsem vystudovala obory sociální pedagogika, sociální práce a andragogika. Několik let jsem pracovala v neziskové oblasti, kde jsem se věnovala především aktivizaci seniorů a realizaci evropských programů pro aktivní seniory. Po narození nejstarší dcery jsem hledala uplatnění, které lze skloubit s péči o malé dítě. V Hudební škole Yamaha jsem toto uplatnění našla. Vedení hudebních kurzů pro předškolní děti se s malými přestávkami věnuji již od roku 2010. Práce s dětmi a tvůrčí a partnerská spolupráce s kolegyněmi jsou pro mě inspirativní. V současné době jsem již pětinásobnou maminkou, a tak mi příliš mnoho času na koníčky nezbývá. S dětmi rádi trávíme společně čas v přírodě. A pokud mi zbyde trochu času pro sebe, ráda si přečtu knihu nebo zajdu s manželem do divadla.

 

 

Denisa Kinclová - Praha 8 - KD Krakov

Kinclová

Lektorka předškolních oborů

Hudební vlohy jsem získala již od maminky, která je hudebně nadaná a sama hrála na housle, kytaru a flétnu. Již od svých 8 let jsem chodila na soukromé hodiny klavíru a později do ZUŠ. V 11 letech jsem přidala ještě hodiny sborového a sólového zpěvu, které mi vydržely až do mých 27 let, kdy jsem porodila první děťátko. Umím si zahrát na flétnu, kytaru, se synem momentálně zkouším foukací harmoniku a v budoucnu bych se ráda naučila hrát také na violoncello. Zúčastnila jsem se několik celostátních soutěží, zejména v Olomouci, a několikrát se umístila na prvních pozicích. Stále se snažím věnovat alespoň sborovému zpěvu a každé vánoce se těším na své sopránové sólo v "Rybovce". Zajímavostí je, že jsem studovala na elektrikáře pro slaboproud a vystudovala obor elektrotechnická a strojírenská zařízení. Mezi mé koníčky kromě hudby patří historický šerm a divadlo (mám za sebou již několik vystoupení na hradech v ČR), pečení, plavání a relaxování, i když co si budeme povídat, s dětmi už na koníčky tolik času není.

 

 

Eva Horčičková - Praha 15 - Hostivař TJ Sokol, ZŠ Človíček

Horčičková

Lektorka předškolních oborů

Hudba mě provází od malička. Zpívala jsem v dětských sborech jak v MŠ, tak v ZŠ. Prošla jsem si také Základní uměleckou školou, kde jsem hrála na zobcovou flétnu, příčnou flétnu a navštěvovala dramatický kroužek. Moc ráda zpívám nejen pro sebe a své 4leté dcerce, ale také příležitostně na karaoke. Hudbu mám ráda i jako divák, hlavně pak muzikály. Některé znám nazpaměť. Do Hudební školy YAMAHA jsme začaly chodit s dcerkou, když jí bylo 7 měsíců. Věřím, že hudba dokáže duševně obohatit a rozvíjet i takto malé děti. Kromě hudby je mým koníčkem cestovaní a cizí jazyky. Sama se domluvím anglicky, německy a italsky. Je faktem, že pokud člověk má a rozvíjí svůj hudební sluch, učí se mu cizí jazyky daleko snadněji. I to je dalším důvodem, proč navštěvovat hudební kurzy už od robátek.

 

Jana Grossová Žižková - Mělník, RC Kašpárek - odpoledne

Žižková

Lektorka předškolních oborů

V současné době jsem na rodičovské dovolené, pracuji jako koordinátorka programu RC Kašpárek z.s. Mělník, zpěvačka dechových hudeb - Švitorka, Řeznická kapela, Velký dechový orchestr Mělník, sboristka pěveckého chrámového sboru (Mělník) a Intermezzo (Mšeno), recitátorka spolku HuReSFrČ, herečka Nového divadla Mělník a maňáskoherečka a scénáristka divadélka Kašpárkův kouzelný kufřík, moderátorka, animátorka dětských programů, oslav a heren, místopředsedkyně mělnického osvětového a okrašlovacího spolku (MOOS z.s.) aj.

Ve volném čase se věnuji rodině (manžel a dva synové - obě děti také navštěvují naše kurzy HŠY) a přátelům, studiu a práci. mezi mé záliby patří hudba klasická, folklórní a jazzová, muzikoterapie, literatura faktu a krásná literatura (beletrie a poezie), divadlo a umění, vaření:o)

 

Monika Panešová - Roudnice nad Labem, Centrum D8

Panešová

Lektorka předškolních oborů a popu

Zpěv mě provázel od útlého dětství. Zpívavala mi už babička, která byla členkou místního pěveckého sdružení. Na ZUŠ jsem začínala s klavírem, který jsem na delší dobu opustila, abych se mohla věnovat zpěvu, nejprve sborovému, později sólovému. Po střední škole jsem se rozhodla pro obor Hudební vychova a Angličtina na UJEPu v Ústí nad Labem a získala titul Magistra. Během studia jsem téměř půl roku strávila na studijním pobytu v norském Stavangeru, který byl zaměřen na hudbu. Kromě několika sezón s taneční kapelou, jsem dlouhých 10 let působila v gothic-metalové kapele. O Hudební škole YAMAHA jsem se dozvěděla od kamarádky a sama jsem ji začala s dcerkou navštěvovat. Kromě zpívání také miluji tvořivé činnosti (šítí atd.), tanec a čtení.

 

 

Olena Žumárová - Praha 6 - Bubeneč Arha, DS Oříšek

Žumárová

Lektorka předškolních oborů

Hudbě se věnuji od 6 let. Vystudovala jsem AMU ve Lvově (Ukrajina) obor housle a klavír. Poté jsem se vdala do České republiky, kde jsem rok procházela stáž na AMU v Praze v oboru housle. S narozením dětí jsem hudbu objevila v jiném světle. Hudbu jako kouzlo uspávání, hudbu jako kouzlo objevování světa, hudbu jako hru. Právě to mě přivedlo k HUdební škole Yamaha. Jako lektorka se od dětí na svých kurzech nabíjím energií a učím se od nich žít na 150%:-) Mimo hudbu pak ráda jezdím na kole, chodím po horách a plavu.

 

 

 

Petra Bílková - Roudnice nad Labem, Centrum D8

Bílková

Lektorka předškolních oborů

Jako učitelka mateřské školy mám velmi blízko k dětem a zároveň k hudbě jako takové. Moc ráda s dětmi zpívám, písničky pohybově ztvárňuji a předávám dětem spoustu nových poznatků a zkušeností, což bych ráda uplatnila i v předškolních kurzech Hudební školy YAMAHA.

 

 

 

Petra Skalová - Roudnice nad Labem, Centrum D8

Skalová

Lektorka předškolních oborů, hry na flétnu a keyboard

Hudba mě provází od malička. V dětství jsme navštěvovala základní uměleckou školu obor - hra na klavír a také několik pěveckých sborů. Po absolvování gymnázia byla pro mě jasná volba pedagogická fakulta. Zde jsem vystudovala obor hudební výchova - matematika. Poté jsem učila na několika školách, od ZUŠ přes základní školu i na střední škole. Po narození syna jsem se dozvěděla o Hudební škole Yamaha. Zde učím již 10 let, od miminek, předškoláků, až po dospělé. Momentálně se věnuji i výuce zobcových fléten a kláves. Na Hudební škole Yamaha se mi líbí možnost kontinuálního hudebního vývoje. Učíme zde děti od batolecího věku až po dospělé. A pro všechny se najde propracovaná metodika, nepřeberné množství metod jak všem, dle jejich věku, zprostředkovat hudební rozvoj ve všech směrech.

 

 

Radka Skalická - Mělník - RC Kašpárek, Kralupy nad Vltavou - Centrum D8 (čt dopol.), Neratovice - RC Myšák

Skalická

Lektorka předškolních oborů

Hudbě se věnuji již od dětství, chodila jsem na ZUŠ 8 let na kytaru a 2 roky na zpěv. V dospělosti jsem několik let zpívala s orchestrem. Na Hudební školu YAMAHA mě upozornila moje kamarádka. Nejdříve jsem začala chodit na lekce se synem a hned vzápětí jsem začala učit předškolní kurzy, které nyní vyučuji již pátým rokem. Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje.

 

 

 

Šárka Šebková - Kralupy nad Vltavou, čtvrtek odpoledne

Šebková

Lektorka předškolních oborů

Vždy mě bavila jakákoli práce s hudbou. Hra na kytaru a zpěv mě provází celým životem.
Již delší dobu pracuji ve školství, kde pomáhám při vzdělávání nejen hyperaktivních dětí, ale i dětí se specifickými poruchami učení. Nabídka lektorky v Hudební škole YAMAHA pro mě znamená zajímavé a vítané zpestření mého života s cílem hudebně vzdělávat, učit a motivovat děti již od útlého věku. A na to se opravdu velmi těším.

 

 

Hana Koziolová - Chomutov, RC Kolibřík

Koziolová

Lektorka předškolních oborů

Zajímám se o hudbu již od dětství. Hudba a později i práce s dětmi mě provází doslova celý život. Jako dítě jsem navštěvovala ZUŠ -obor hra na akordeon. Po studiích na gymnáziu jsem vystudovala pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem-aprobaci pro I.stupeň se zaměřením na hudební výchovu, později jsem si rozšířila vzdělání ještě na Pedagogické fakultě  UK v Praze o speciální pedagogiku. Dlouhá léta jsem učila a později i vedla ZŠ při nemocnici  na dětském  oddělení chomutovské nemocnice. Na studiích  jsem zpívala ve fakultním pěveckém sboru a tato láska ke sborovému zpěvu  mi vydržela na celý život. Stále zpívám ve smíšeném pěveckém sboru Hlahol a instrumentálně-vokální skupině Loutna česká. Mám 2 dospělé děti a 4 vnoučata,sama jsem již v důchodu, cítím se ale (a možná je to i díky hudbě) stále plná elánu a plánů.