Zakladatelka

Eva Klesová - ředitelka

Klesová

Můj původní obor byl obchod, ale vzdělávání mě odjakživa bavilo.

Miluji novinky, informace a knížky.

Po narození syna jsem přemýšlela o tom, co dobrého mohu udělat pro přirozený rozvoj jeho schopností a vlastně i jeho budoucí život ... a objevila jsem Hudební školu YAMAHA.

Kurzy jsme začali navštěvovat, když mu byl zhruba rok a natolik nás oslovily, že jsem se nakonec rozhodla v oboru pracovat a umožnit tak i dalším maminkám a jejich dětem v oblastech, kde Hudební škola YAMAHA zatím nefungovala, jejich navštěvování.

Celý můj profesní život mě bavilo vzdělávání dospělých, tak proč nezačít od začátku a nejít do pedagogiky…

Po zhruba 1/2 roce nekonečného hledání, zařizování a schůzek, které můj syn většinou absolvoval se mnou, jsme se konečně v září 2009 dočkali prvního zahájení kurzů Hudební školy YAMAHA v Kralupech nad Vltavou, České Lípě a na Mělníku pod mým vedením.

V současné době provozujeme 14 poboček v Ústeckém, Středočeském kraji a Praze.

Mezi tím jsem si v Kralupech nad Vltavou otevřela centrálu 😉 – Vzdělávací centrum od A do Z, později nazvané AZetko. To je dnes součástí Centra D8 o.p.s., kde nabízíme nekonečné množství aktivit pro všechny generace.

Protože jsem měla pocit, že se chci posunout zase o něco dál, začala jsem v minulém roce studovat aplikovanou psychologii. Můj příběh tak pokračuje dál…

Spolu s týmem lektorek děláme vše pro to, aby se Vám i Vašim dětem na našich hodinách opravdu líbilo. A jak dalece se nám to daří?

Navštivte nás a uvidíte sami...

 

Eva Klesová

Tel.: +420 602 863 506

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat, odpovím Vám a ráda si poslechnu i Vaše připomínky.

Mám velké štěstí, dělám práci, která mě baví 🙂

 

Naše lektorky

Kristýna Větévka - Praha 17 - Řepy, KC Průhon

Žáková

Lektorka předškolních oborů

Je to něco málo přes rok co jsem dokončila svá studia violoncella. Celkem nepřekvapivě jsem zjistila, že ta největší práce mě čeká až po škole, kdy se člověk najednou ocitne mimo to bezpečné prostředí plné podpory ze strany profesorů i spolužáků. Stále pracuji na vlastním pojetí koncertů a vystupování na veřejnosti. Věřím, že vzdělávání posouvá nejen žáky, ale i mě. Poměrně rychle ve mně ovšem vykrystalizovala touha učit hudbu jinak. Výuka konkrétního nástroje od raného věku a navíc v rámci čistě individuálních lekcí je sice účinná, ale věřím, že cest existuje víc. Hledala jsem proto příležitosti jiné, otevřenější experimentu a společnému objevování. Když jsem narazila na inzerát Hudby pro radost, bylo mi jasné, že se přede mnou objevila výzva, kterou musím přijmout. Na základě pečlivě vystavěné a podložené metodiky mám totiž možnost se aktivně podílet na všeobecném hudebním i sociálním rozvoji dětí hravě a kreativně, což mi dělá nesmírnou radost.

 

Andrea Hamáková - Kadaň - Radka z.s., Klášterec nad Ohří - ZUŠ

Hamáková

Lektorka předškolních oborů

O Hudební škole YAMAHA jsem se poprvé dozvěděla, když mi bylo dvanáct - byl to pořad v televizi, kde japonské děti navštěvující tuto školu dokázaly svými improvizacemi zaujmout plný sál. Oslovilo mě to hlavně proto, že jsem v té době sama "bojovala" s hrou na piano v ZUŠ a strašně se mi líbilo, jak byl během pořadu kladen důraz na kreativitu, souhru a radost ze hry. Tehdy jsem ještě netušila, že se mi narodí neposedný syn, kterého neudrží v klidu nic kromě písniček a básniček. Díky němu jsem byla "donucena" každý den zpívat a hrát na kytaru, aby vůbec na chvíli usnul :-) A když před několika lety přišla nabídka vést předškolní kurzy Hudební školy YAMAHA, nedalo se tomu zkrátka odolat :-))) Malé děti a hudba byly odjakživa můj veliký zájem. A udělala jsem dobře, tato práce mě opravdu naplňuje a vidím v ní smysl :-)

 

Lucie Hédlová - Praha 8 - KD Krakov, Praha 6 - Studio zdravi - Arha, Praha 8 - Dolní Chabry

Lektorka předškolních oborů

Jsem mámou dvou dětí a ačkoli jsem vystudovala pedagogickou školu, až teprve s každým dalším dnem, který společně s nimi prožívám, jsem lépe porozuměla jejich světu. Hudba mě provází téměř celý život - je pro mě odpočinkem, zábavou, prostorem k přemýšlení a tvoření, ale i k vyčištění hlavy. Největším koníčkem je pro mě zpěv, kterému se aktivně věnuji. Z nástrojů ovládám klavír, kytaru, flétnu a pohrávám si s ukulele. Těším se na Vás! :-)

 

 

Eva Horčičková - Praha 15 - Hostivař TJ Sokol, ZŠ Človíček

Horčičková

Lektorka předškolních oborů

Hudba mě provází od malička. Zpívala jsem v dětských sborech jak v MŠ, tak v ZŠ. Prošla jsem si také Základní uměleckou školou, kde jsem hrála na zobcovou flétnu, příčnou flétnu a navštěvovala dramatický kroužek. Moc ráda zpívám nejen pro sebe a své 4leté dcerce, ale také příležitostně na karaoke. Hudbu mám ráda i jako divák, hlavně pak muzikály. Některé znám nazpaměť. Do Hudební školy YAMAHA jsme začaly chodit s dcerkou, když jí bylo 7 měsíců. Věřím, že hudba dokáže duševně obohatit a rozvíjet i takto malé děti. Kromě hudby je mým koníčkem cestovaní a cizí jazyky. Sama se domluvím anglicky, německy a italsky. Je faktem, že pokud člověk má a rozvíjí svůj hudební sluch, učí se mu cizí jazyky daleko snadněji. I to je dalším důvodem, proč navštěvovat hudební kurzy už od robátek.

 

Olena Žumárová - Praha 6 - Bubeneč Arha, DS Oříšek

Žumárová

Lektorka předškolních oborů

Hudbě se věnuji od 6 let. Vystudovala jsem AMU ve Lvově (Ukrajina) obor housle a klavír. Poté jsem se vdala do České republiky, kde jsem rok procházela stáž na AMU v Praze v oboru housle. S narozením dětí jsem hudbu objevila v jiném světle. Hudbu jako kouzlo uspávání, hudbu jako kouzlo objevování světa, hudbu jako hru. Právě to mě přivedlo k HUdební škole Yamaha. Jako lektorka se od dětí na svých kurzech nabíjím energií a učím se od nich žít na 150% :-). Mimo hudbu pak ráda jezdím na kole, chodím po horách a plavu.

 

 

Monika Panešová - Roudnice nad Labem, Centrum D8

Panešová

Lektorka předškolních oborů a popu

Zpěv mě provázel od útlého dětství. Zpívavala mi už babička, která byla členkou místního pěveckého sdružení. Na ZUŠ jsem začínala s klavírem, který jsem na delší dobu opustila, abych se mohla věnovat zpěvu, nejprve sborovému, později sólovému. Po střední škole jsem se rozhodla pro obor Hudební vychova a Angličtina na UJEPu v Ústí nad Labem a získala titul Magistra. Během studia jsem téměř půl roku strávila na studijním pobytu v norském Stavangeru, který byl zaměřen na hudbu. Kromě několika sezón s taneční kapelou, jsem dlouhých 10 let působila v gothic-metalové kapele. O Hudební škole YAMAHA jsem se dozvěděla od kamarádky a sama jsem ji začala s dcerkou navštěvovat. Kromě zpívání také miluji tvořivé činnosti (šítí atd.), tanec a čtení.

 

Týna Kalašová - Roudnice nad Labem, Centrum D8

Kalašová

Lektorka předškolních oborů

Jmenuji se Týna, momentálně jsem na rodičovské dovolené se svou úžasnou dcerou Eliškou, díky které jsem se dozvěděla o Hudbě pro radost. Objevila jsem ji náhodou a hned jsme se obě zamilovaly. Líbí se mi hravost a přirozený rozvoj dětí, jak hudební, tak sociální. Už jako malou mě prarodiče vedli k hudbě. Když mě v první třídě ZŠ nevzali do ZUŠ, protože prý berou až od druhé třídy, dědeček neváhal a koupil zobcovou flétnu mě i sobě. Učil se vždy o krok dříve, než já, aby mi mohl předat své dovednosti. S dědečkem jsem se pak naučila i na kytaru, v 9. třídě jsem se přidala do rockového sboru. Hudba mě tedy provází celý můj život. Miluju děti a jejich radostný smích, pohupování v rytmu a tu opravdovost – že si užívají tady a teď, jsou šťastné z maličkostí, na což my dospělí v této uspěchané a ustrašené době často zapomínáme.

 

Petra Skalová - Roudnice nad Labem, Centrum D8

Skalová

Lektorka předškolních oborů, hry na flétnu a keyboard

Hudba mě provází od malička. V dětství jsme navštěvovala základní uměleckou školu obor - hra na klavír a také několik pěveckých sborů. Po absolvování gymnázia byla pro mě jasná volba pedagogická fakulta. Zde jsem vystudovala obor hudební výchova - matematika. Poté jsem učila na několika školách, od ZUŠ přes základní školu i na střední škole. Po narození syna jsem se dozvěděla o Hudební škole Yamaha. Zde učím již 10 let, od miminek, předškoláků, až po dospělé. Momentálně se věnuji i výuce zobcových fléten a kláves. Na Hudební škole Yamaha se mi líbí možnost kontinuálního hudebního vývoje. Učíme zde děti od batolecího věku až po dospělé. A pro všechny se najde propracovaná metodika, nepřeberné množství metod jak všem, dle jejich věku, zprostředkovat hudební rozvoj ve všech směrech.

 

Radka Skalická - Neratovice - RC Myšák

Skalická

Lektorka předškolních oborů

Hudbě se věnuji již od dětství, chodila jsem na ZUŠ 8 let na kytaru a 2 roky na zpěv. V dospělosti jsem několik let zpívala s orchestrem. Na Hudební školu YAMAHA mě upozornila moje kamarádka. Nejdříve jsem začala chodit na lekce se synem a hned vzápětí jsem začala učit předškolní kurzy, které nyní vyučuji již pátým rokem. Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje.

 

Kateřina Paverová - Mělník - RC Kašpárek, Neratovice - RC Myšák (dopol.)

Paverová

Lektorka předškolních oborů

Jmenuji se Kateřina Paverová. Hudba mě provází už od útlého dětství až doteď a doufám, že bude i nadále. Nedovedu si svůj život bez hudby vůbec představit. Jako maminka dvou dětí jsem chtěla, aby i je hudba provázela od dětství a i když jsem jim od malička zpívala, po objeveni hudebních kurzů Yamaha jsem věděla, že je to to pravé. A proto, když se mi naskytla možnost být součástí tohoto úžasného konceptu a seznamovat s hudbou i ostatní děti, byla jsem nadšená. Je to pro mě ale i velká výzva a budu se snažit udělat maximum pro to, abych ji zvládla.

 

 

Denisa Ficová - Praha 9, Letňany - Klub Letnice

Ficová

Lektorka předškolních oborů

Jmenuji se Denisa Ficová a jsem studentkou prvního ročníku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Od malička jsem milovala zpěv, a tak jsem byla rodiči přihlášena do hudební třídy na základní škole, kde jsem navštěvovala pěvecký svor a současně jsem chodila na hodiny klavíru do ZUŠ Vyškov, kde jsem také v posledních letech sbírala své první pedagogické zkušenosti. V minulém roce se mi také úspěšně podařilo odabsolvovat na konzervatoři P.J. Vejvanovského v Kroměříži, obor hra na klavír. Na Hudební škole Yamaha jsem začala vyučovat před dvěma lety na pobočce v Kroměříži, kde jsem vedla kurzy Robátek, Prvních krůčků, Music Parade, klavesy pro začátečníky i dospělé a v neposlední řadě i příměstské tábory. V Praze se těším na nové tváře, které budu zažívat společně s vámi v Hudbě pro radost. 

 

Daniela Sekera Drobná - Litoměřice - HOPík Gym

Drobná

Lektorka předškolních oborů

Jmenuji se Daniela a jsem maminka tří synů :), momentálně na rodičovské dovolené. Narodila jsem se do hudební rodiny a mám úspěšně dokončený II.cyklus hry na klavír. V době mých studií byla popoulární ekonomie, a tak jsem vystudovala inženýrské studium Ekonomie a management na CZU. Při vysoké škole jsem pracovala jako letuška a poté jsem strávila 2 roky v nadnárodní firmě prací s ekonomickým zaměřením, nicméně jsem zjistila, že touto cestou se v životě ubírat nechci. V době mého druhého těhotenství jsem začala pracovat jako instruktorka (instruktor zákl. pohybových aktivit pro předškolní děti a rodiče a děti III. třídy) Cvičení rodičů s dětmi v Sokole, kde působím již 4 rokem. Práce s dětmi mě baví a vidím v ní smysl, a proto se jí budu ráda věnovat i do budoucna. Hudební škola Yamaha rozvíjí zábavnou formou hudební vnímání dětí, které je pro jejich vývoj důležité. Jsem ráda, že můžu být její součástí. Těším se na vás.

 

Markéta Jelínková - Praha 8, Ďáblice - Komunitní centrum Vlna

Jelínková

Lektroka předškolních oborů

Jsem mámou dvou dětí které se mnou absolvovaly kurzy Yamahy od miminka až po celý  jejich předškolní věk. Velmi jsme si to na kurzech s dětmi užívaly. Byl to takový intenzivní čas s hudbou a pohybem jen pro nas tři. Po té co jsem to sama zažila "na vlastní kůži " mě napadla myšlenka, co si to vyzkoušet z druhé strany, co by lektorka. Věřím, ze s těmi, kteří navštíví můj kurz zažijeme něco podobného, co jsem zažívala já na našich kurzech - radost z hudby a pohybových aktivit s tím spojené. Hudbě se věnují celý život. Aktivně hraji na housle, kytaru a klavír. A zpívala jsem amatérsky v třech hudebních tělesech.

 

 

Provozně - administrativní tým

Lucie Lakatošová

Lakatošová

Fundraising, koordinátorka

Abych se na mateřské dovolené nenudila, dostudovala jsem vysokou školu Mezinárodních vztahů a Evropských studií. Najednou jsem měla pocit, že mám moc volného času, a protože mám hodně dítě a druhé bylo na cestě, tak jsem začala hledat práci, kterou bych zvládala z domu. A do pár dnů mi do e-mailu přišla nabídka z Hudby pro radost, kterou navštěvuji s dcerou od jejích šesti měsíců a brzy začneme s hudební výchovou i našeho novorozeného syna. Byl to malý zázrak, na nic jsem nečekala a na nabídku odpověděla. Teď mám úžasný pocit z toho, že můžu vyhledáváním a zajišťováním prostředků pro naši organizaci pomoci jí posouvat se dále. 

 

 

Potřebujete poradit?

Nechce se Vám pročítat tuny informací a hledat co je pro Vás vhodné?

Nechte nám telefon a my Vám zavoláme.

Nebo nám zavolejte na telefonní číslo: +420 602 863 506

Chráněno službou reCAPTCHA a Google
Ochrana soukromí - Smluvní podmínky